Instrukcija2019-03-26T18:38:56+03:00

MINOXIDIL INTELI:
NAUDOJIMO
INSTRUKCIJA

Aktyvi medžiaga: minoksidilis 20 mg arba 50 mg.

Pagalbinės medžiagos: 96 % etanolis, propilenglikolis ir demineralizuotas vanduo.

2 %: skaidrus bespalvis vandens ir spirito tirpalas su spirito kvapu.
5 %: skaidrus bespalvis vandens ir spirito tirpalas su galimu gelsvu atspalviu ir spirito kvapu.
Naudojamas vietiškai, minoksidilis stimuliuoja plaukų augimą asmenims su androgenine alopecija. Plaukų augimo požymiai atsiranda apytiksliai po 4 mėnesių nuo minoksidilio naudojimo 2 kartus per parą pradžios (efekto atsiradimo laikas gali svyruoti).
Nutraukus gydymą minoksidiliu, plaukų augimas gali sustoti ir per 3-4 mėnesius grįžti į pradinį lygį. Tikslus minoksidilio veikimo mechanizmas gydant androgeninę alopeciją nėra aiškus.
Naudojamas vietiškai, minoksidilis nesukelia sisteminių pašalinių reiškinių, susijusių su preparato absorbcija, pacientams su normaliu ar padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu.
Absorbcija:
Naudojamas vietiškai, minoksidilis yra absorbuojamas minimaliais kiekiais (vidutiniškai 1,4 % (0,3 %-4,5 %) patenka į sisteminę kraujo apykaitą).

Pasiskirstymas ir metabolizmas
Vietiškai naudojamo minoksidilio koncentracija kraujo plazmoje atitinka absorbcijos per odą laipsnį.

Išskyrimas:
Nustojus vartoti minoksidilį, apie 95 % preparato, patekusio į sisteminę kraujo apykaitą, išsiskiria iš organizmo per 96 valandas (4 paras).

Vidutinio intensyvumo androgeninė alopecija: vyrų bei moterų (2 % tirpalas) ir tik vyrų (5 % tirpalas).
Amžius iki 18 metų.
Žinomas padidėjęs jautrumas minoksidiliui ir kitoms tirpalo sudedamosioms dalims.
Preparato negalima naudoti nėštumo ir žindymo metu.
Nenaudoti preparato esant galvos odos paraudimui, uždegimui, infekcijai ar skausmui (taip pat ir nudegimui nuo saulės).

Su gyvūnais atlikti preparato bandymai neatskleidė tiesioginio ar netiesioginio žalingo poveikio nėštumo eigai, embriono / vaisiaus vystymuisi, gimdymo procesui ar postnataliniam augimui. Kadangi nėra duomenų apie minoksidilio poveikį nėščiosioms, preparato nereikėtų naudoti nėštumo metu.

Minoksidilis patenka į motinos pieną, todėl preparato nereikėtų naudoti ir žindymo metu.

Naudojimo būdas
Reakcija į gydymą minoksidiliu yra individuali kiekvienam pacientui.
Taikyti ant sausos plaukuotos galvos dalies odos, pradedant nuo taikymo srities centro (preparatas įtrinamas į probleminius galvos odos plotus plikimo zonose).
Netaikyti minoksidilio ant kitų kūno dalių.
Po preparato naudojimo rekomenduojama kruopščiai nusiplauti rankas.
Tikėtina, preparatą reikės naudoti 4 mėnesius iki plaukų augimo požymių atsiradimo.
Nustojus naudoti preparatą egzistuoja tikimybė, kad pacientas sugrįš į pradinę trichologinę būklę.
Stabilaus efekto palaikymui preparatą būtina naudoti nuolatos.

Vaikai
Minoksidilio nerekomenduojama naudoti pacientams iki 18 metų amžiaus, kadangi preparato saugumas ir efektyvumas šiai pacientų grupei nebuvo tirtas.

Vyresnio amžiaus pacientai
Minoksidilio nerekomenduojama naudoti vyresniems nei 65 metų amžiaus pacientams, kadangi preparato saugumas ir efektyvumas šiai pacientų grupei nebuvo tirtas.

Dažnai registruojamos nepalankios dermatologinio pobūdžio reakcijos (niežulys, dermatitas, odos sausumas, dirginimas, egzema, hipertrichozė), paprastai silpno arba vidutinio intensyvumo, praeina užbaigus gydymą. Šių nepalankios reakcijų pasireiškimas gali priklausyti nuo naudojamos minoksidilio dozės. Naudojant 5 % minoksidilio tirpalą, egzistuoja didesnė galvos odos dirginimo tikimybė.
Atsitiktinis arba tyčinis išoriniam naudojimui skirtų minoksidilio formų padidina nepalankių dermatologinio pobūdžio reakcijų, ypač niežulio, odos sausumo, dirginimo ir egzemos, intensyvumą. Taip pat padidėja sisteminė preparato absorbcija, kas gali sukelti sisteminių efektų atsiradimo tikimybę.
Atsitiktinio arba tyčinio peroralinio minoksidilio vartojimo požymiai ir simptomai yra greitos ir beveik visiškos jo absorbcijos virškinamajame trakte pasekmė. Gali pasireikšti hipotenzija, tachikardija, skysčių susilaikymas organizme (edemos, skysčių kaupimasis pleuros ertmėje arba stazinis širdies nepakankamumas).
Šiais atvejais būtina skubiai kreiptis į gydytoją.
Nors ir neįrodyta kliniškai, egzistuoja tikimybė, kad minoksidilis gali padidinti ortostatinės hipotenzijos riziką pacientams, jeigu yra naudojamas kartu su vazodiliatatoriais ir antihipertenziniais preparatais, tokiais, kaip guanetidinas ir jo dariniai (žr. „Specialūs nurodymai“).
Minoksidilio negalima naudoti kartu su tokiais išoriniam naudojimui skirtais preparatais, kaip kortikoidai ir retinoidai, kadangi jis gali padidinti jų absorbciją.
Moterims nederėtų naudoti 5 % minoksidilio tirpalo plaukų augimo atstatymui, nes joms jis nėra efektyvesnis už 2 % preparato tirpalą. Be to, kai kurioms moterims 5 % minoksidilio tirpalas gali išprovokuoti plaukų augimą veido srityje.
Pacientams su galvos odos dermatoze yra galima preparato absorbcija per odą, todėl dertmatozė turi būti išgydyta iki minoksidilio naudojimo pradžios.
Kadangi produktas savo sudėtyje turi propilenglikolio, jis gali sukelti odos dirginimą. Yra žinomi keli kontaktinio dermatito, susijusio su propilenglikoliu, atvejai.
Nors sisteminės minoksidilio absorbcijos atvejų nebuvo užfiksuota, tai yra įmanoma. Rekomenduojama nuolat tikrinti arterinį kraujospūdį, širdies susitraukimų dažnį ir galimą edemų atsiradimą.
Pacientai, kurių anamnezėje yra širdies ir kraujagyslių sistemos ligos bei bet kurio tipo kardiopatija, turi būti ypatingai atsargūs dėl galimo sisteminio preparato efekto. Pasireiškus sisteminiams pašaliniams reiškiniams (skausmas už krūtinkaulio, sustiprėjęs ar padažnėjęs širdies plakimas, arterinio kraujo spaudimo sumažėjimas, staigus kūno masės augimas, rankų ir / arba kojų edema) ir / arba preparato įtrynimo vietos paraudimui ir dirginimui, produkto naudojimą reikia nutraukti ir esant poreikiui skirti atitinkamą gydymą.
Preparatui patekus į akis, ant pažeistos odos arba gleivinių būtina iškart nuplauti pažeistą vietą dideliu kiekiu šalto tekančio vandens. Purškiant preparatą reikia stengtis jo neįkvėpti.
Kai kuriems pacientams po preparato naudojimo stebėti plaukų spalvos ir struktūros pokyčiai.
Reikia stengtis nenuplauti preparato. Plaukus galima šlapinti mažiausiai po 4 valandų nuo preparato taikymo momento.
Minoksidilio naudojimą būtina nutraukti atsiradus sisteminiam efektui arba sunkioms dermatologinėms reakcijoms.
Vengti kontakto su akimis. Kontakto su jautriomis kūno vietomis atvejais būtina iškart nuplauti jas dideliu kiekiu vandens.

Poveikis gebėjimui vairuoti transporto priemones ir valdyti mechanizmus
Minoksidilis neįtakoja gebėjimo vairuoti transporto priemones ir valdyti mechanizmus.

Vaisto forma
Polietileno buteliukas su 60 ml tirpalo. Talpykloje yra matavimo siurblys, skirtas išoriniam naudojimui. 1, 2 arba 3 buteliai supakuoti į kartoninę dėžutę su matavimo siurbliu ir informaciniu lapeliu.
Laikyti ne aukštesnėje nei 25ºC temperatūroje vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Tinkamumo laikas
3 metai nuo pagaminimo dienos.
Nenaudokite preparato pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui.

Raskite Minoxidil-Intel® savo vietinėje vaistinėje

PAIEŠKA
миноксидил интели флакон inteli
Minoxilil-Inteli
выпадение волос женщина inteli
Plaukų slinkimas (alopecija)
о миноксидиле inteli
Apie Minoksidilą
потеря волос тест inteli
DAŽNAI UŽDUODAMI
KLAUSIMAI APIE
PLAUKŲ SLINKIMĄ